Ciekawostki #3

Czy w Rosji kiedykolwiek zabrakło wódki? Ile piwa mógł wypić Niels Bohr? Kiedy umiera strona www? Ile religii jest na świecie? Trzecia część ultraciekawych faktów!

  1. W historii Rosji odnotowano jeden taki przypadek, kiedy w sklepach zabrakło wódki. Miało to miejsce 8 maja 1945 roku, w dniu, kiedy Niemcy podpisały akt kapitulacji. Wówczas cały świat celebrował ten szczęśliwy dzień. Radość radzieckich obywateli musiała być naprawdę wielka – już 10 maja w stolicy nie uchowała się nawet jedna butelka.
  2. Kiedy w 1922 roku Niels Bohr dostał Nagrodę Nobla, firma Carlsberg również miała dla niego prezent. Dostał on dom położony w pobliżu browaru Carlsberga. Dodatkowo dom był podłączony małym rurociągiem prosto do linii produkcyjnej, więc Niels Bohr miał dostęp do nielimitowanego darmowego piwa aż do śmierci. Nerds win!
  3. Hunter S. Thompson bardzo chciał wiedzieć jak to jest pisać jak F. Scott Fitzgerald, więc przepisał powieść “Wielki Gatsby”.
  4. Wszystkie karuzele w Europe obracają się zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, podczas gdy wszystkie amerykańskie – przeciwnie.
  5. Statystyczna strona internetowa funkcjonuje przez 100 dni.
  6. W Tajlandii policjanci, którzy złamali prawo, albo regulamin są zmuszani do noszenia różowej opaski Hello-Kitty.
  7. Najdłuższy, naukowo udokumentowany, czas bez snu to 264,4 godziny (11 dni).
  8. W dzisiejszych czasach praktykuje się około 4200 różnych religii.
  9. Pierwszą osobą zakutą w dyby był ich wynalazca – Edward Palmer. Jego zbrodnia – pobieranie zbyt wysokich opłat za dyby.
  10. Wbrew powszechnej opinii najliczniejszą narodowością przodków zgłaszaną przez Amerykanów nie jest narodowość angielska. Jest ona czwarta. Pierwsze trzy to niemiecka, irlandzka i meksykańska. Nasz kraj jest na miejscu siódmym.

Comments are closed.